Boks. Arreola: Tym razem zdemolowałbym Adamka

Były pretendent do tytułu mistrza świata w kategorii ciężkiej Chris Arreola nie daje szans swojemu byłemu rywalowi Tomaszowi Adamkowi na zwycięstwo z Witalijem Kliczką. Pięściarze, którzy 10 września we Wrocławiu zmierzą się w pojedynku o mistrzowski pas federacji WBC, to dobrzy znajomi Amerykanina.

Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

30-letni bokser z Kalifornii na zawodowym ringu przegrał zarówno z Ukraińcem, jak i z Polakiem. Arreola zapewnia, że w rewanżu z Adamkiem nie pozwoliłby sobie na przegraną.

- Adamek nie zdoła wygrać z Kliczką. Szanse na zwycięstwo są oczywiście zawsze, ale nie da się przełamać tak dużej różnicy w warunkach fizycznych i doświadczeniu. Jaka jest największa przewaga Witalija? W jego myśleniu podczas walki. Kliczko wie, jak narzucić w ringu swoją grę, aby idealnie wykorzystać swoje warunki fizyczne. W pojedynku przeciw niemu Adamek nie ma żadnych szans, podobnie jak w walce ze mną. Jeśli znów mógłbym z nim walczyć, to bym go zdemolował. Gwarantuję to - mówi Arreola.

Słynący z buńczucznych wypowiedz bokser o pseudonimie "Koszmar" szansy na zostanie mistrzem świata nie wykorzystał we wrześniu 2009 roku. Na ringu w Los Angeles Arreola nie wyszedł do 11. rundy walki z Kliczką, po czym... rzewnie rozpłakał się w ringu. Pół roku później Amerykanin przegrał w swoich rodzinnych stronach z Adamkiem, ulegając Polakowi na punkty. Od tamtego czasu stoczył pięć zwycięskich walk, przy czym żaden z jego rywali nie był zaliczany do światowej czołówki.

Młodzi polscy bokserzy chcą podbić świat

 

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.