Boks. Don King oferował 100 mln dolarów za walkę braci Kliczko

Obecny mistrz świata federacji WBC w wadze ciężkiej, Witalij Kliczko (42-2, 39 KO) wraz z Tomaszem Adamkiem wziął wczoraj udział w specjalnym spotkaniu z amerykańskimi dziennikarzami, do którego doszło w siedzibie stacji HBO. Wraz z Witalijem, do Stanów przyleciał także jego młodszy brat, Władymir. W trakcie pobytu w Nowym Jorku, ukraińscy czempioni znaleźli czas by odwiedzić redakcję jednej z tamtejszych gazet, gdzie obaj zgodnie przyznawali, iż wciąż widzą przed sobą nowe cele, jakie chcą jeszcze osiągnąć w trakcie trwania sportowej kariery.

- To trochę tak, jak ze wspinaczką górską. Dochodzisz na szczyt wielkiej góry, jesteś z siebie bardzo zadowolony, ale nagle w oddali spostrzegasz kolejny wierzchołek do zdobycia. Zawsze pojawiają się nowe cele - tłumaczył Witalij Kliczko. Z kolei Władymir , po raz kolejny stanowczo oświadczył, iż nie ma takiej możliwości, by kiedykolwiek stoczył pojedynek ze swoim starszym bratem.

- Don King powiedział mi kiedyś, że da mi 100 milionów dolarów, jeśli zgodzę się wyjść do ringu z Witalijem. Sprawa jest jednak prosta - mamy jedną matkę. Na ile wyceniłbyś zdrowie tak bliskiej ci osoby? Nie ma takiej kwoty. Po co mielibyśmy razem walczyć? Lepiej jest być członkami tej samej drużyny i cieszyć się wspólnymi sukcesami - powiedział obecny czempion federacji WBA, WBO, IBF w wadze ciężkiej.

Więcej o boksie na Bokser.org ?

Polacy na deskach: najsłynniejsze nokauty

Więcej o: