Boks. Amerykański "król nokautu" sparingpartnerem Adamka

Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Pekinu, dysponujący znakomitymi warunkami fizycznymi, Deontay Wilder (17-0, 17 KO), wyruszy niebawem do Poconos, by tam przez dwa tygodnia pomagać w przygotowaniach Tomaszowi Adamkowi (44-1, 28 KO). Polak trenuje obecnie do zaplanowanej na 10 września walki z obecnym czempionem WBC kategorii ciężkiej, Witalijem Kliczko (42-2, 39 KO).

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

Warto dodać, iż 26-letni Wilder nie tak dawno sparował także z Davidem Hayem, przygotowującym się wówczas do starcia z młodszym z ukraińskich czempionów - Władymirem.

- To wielki przywilej być zaproszonym do wspólnych sparingów przez boksera będącego w ścisłej czołówce wagi ciężkiej. Doda mi to pewności siebie i przy okazji pozwoli przekonać się, w którym miejscu w bokserskiej hierarchii obecnie się znajduję - powiedział Wilder.

- Mówimy o Haye'u i Adamku - pięściarzach klasyfikowanych w pierwszej "piątce" tej kategorii wagowej. Deontay nie może pozwalać sobie w trakcie takich sparingów na żadne błędy. Im więcej zbierze tego typu doświadczeń, tym lepszy będzie w przyszłości - dodał trener Amerykanina, Jay Deas.

Deontay Wilder na ringach zawodowych zadebiutował w listopadzie 2008 roku. Jak do tej pory stoczył 17 pojedynków, wszystkie z nich wygrywając przed czasem.

Młodzi polscy bokserzy chcą podbić świat

 

Więcej na Ringpolska.pl  ?

Więcej o: