Boks. Wolak nieco cięższy od Rodrigueza

W czwartek po południu czasu amerykańskiego odbyło się oficjalne ważenie przed piątkową galą boksu w nowojorskiej hali Roseland Ballroom. W głównym pojedynku wieczoru zmierzą się niepokonany od 2008 roku Paweł Wolak i dobrze znany polskim kibicom Delvin Rodriguez, który dwa lata temu w Ełku sprawił spore problemy Rafałowi Jackiewiczowi w eliminatorze do walki o tytuł mistrza świata federacji IBF w wadze półśredniej.

Pojedynek 29-letniego Wolaka i o dwa lata starszego Dominikańczyka odbędzie się w limicie wagi junior średniej. Dla Rodrigueza to pierwsza walka w tej dywizji. Z kolei polski pięściarz w kategorii do 154 funtów (ok. 69,85 kg) występuje od początku zawodowej kariery w 2004 roku. Na dzisiejszym ważeniu obaj pięściarze zmieścili się w wymaganym limicie. Pochodzący z Dębicy, a mieszkający na stałe w USA Wolak wniósł na wagę 69,63 kilograma (135,8 funta). Jego przeciwnik okazał się nieco lżejszy. Przy jego nazwisku oficjele zanotowali rezultat 69,4 kilograma (153 funty).

Piątkową walkę, która odbędzie się o godzinie 3 polskiego czasu, kibice w USA będą mogli obejrzeć za pośrednictwem ogólnodostępnej stacji ESPN. Niewykluczone, że w przypadku wygranej Wolaka, jego piątkowy rywal okaże się ostatnią przeszkodą przed walką o pas mistrza świata w wadze junior średniej. Polak jest wysoko notowany w rankingach światowych federacji (3. WBO, 6. WBA, 8. IBF, 12. WBC), a o jego mistrzowskiej potyczce mówi się już od marcowej, efektownej wygranej nad Yurim Foremanem, byłym czempionem federacji WBA.

 

Więcej o boksie na bokser.org ?

Polacy na deskach: najsłynniejsze nokauty

Więcej o: