Boks. Nie żyje ojciec braci Kliczków

W środę po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Władimir Rodionowicz Kliczko, ojciec ukraińskich mistrzów świata w kategorii ciężkiej Witalija i Władimira Kliczków. Mąż Nadieżdy Ulianownej wychował dwóch synów i trzech wnuków. Miał 65 lat.

Władimir Rodionowicz całe życie poświęcił wojsku i lotnictwu. Uczestniczył również w likwidacji skutków awarii reaktora atomowego w Czarobylu. Jak napisano na oficjalnej stronie ukraińskiej partii "UDAR", którą założył 39-letni Witalij, starszy z jego synów, Władimir Rodionowicz był "wzorem męstwa i dobroci dla swoich dzieci, uczył ich dobra, sprawiedliwości, dążenia i woli do zwyciężania, o czym nie jeden raz opowiadali całemu światu".

Od 2 lipca synowie Kliczki seniora posiadają wszystkie tytuły znaczących federacji w wadze ciężkiej. Na ringu w Hamburgu 35-letni Władimir pokonał Davida Haye'a i odebrał mu pas organizacji WBA, dokładając go do swojej kolekcji tytułów IBF, IBO i WBO, a także prestiżowego magazynu "The Ring" dla najlepszego boksera najcięższej dywizji wagowej. Na 10 września we Wrocławiu zaplanowano walkę starszego z braci z Tomaszem Adamkiem o należący do Witalija pas organizacji WBC.

Więcej o boksie na Bokser.org ?

Więcej o: