Boks. Powietkin z Czagajewem o pas WBA już 27 sierpnia?

Kalle Sauerland, promotor Aleksandra Powietkina zdradził, że rozmowy w sprawie doprowadzenia do pojedynku jego zawodnika z Rusłanem Czagajewem są bardzo zaawansowane. Zdaniem syna Wilfrieda Sauerlanda, założyciela największej w Europie grupy promotorskiej Sauerland Event, potyczka o regularny tytuł mistrza świata federacji WBA w wadze ciężkiej na pewno się odbędzie.

- Osiągnęliśmy już ustne porozumienie z obozem Czagajewa. Powietkin również chce tej walki, dlatego uważam, że prawdopodobieństwo rozegrania tej walki wynosi sto procent - twierdzi Sauerland, który potwierdził, że po zwycięstwie Władimira Kliczki nad Davidem Haye'em Ukraińcowi przyznano status superczempiona WBA.

- W związku z wygraną Kliczki zwolnił się tytuł regularnego mistrza. Czagajew w rankingu tej federacji jest pierwszy, a Powietkin drugi - tłumaczy promotor 31-letniego Rosjanina. Według nieoficjalnych informacji, starcie Uzbeka, byłego mistrza świata WBA z Powietkinem może odbyć się 27 sierpnia w niemieckim Erfurcie.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: