Boks. Hatton: Haye mógłby wygrać z Kliczką w rewanżu

Jeden z największych gwiazdorów ringów zawodowych Wielkiej Brytanii Ricky Hatton uważa, że jego rodak David Haye, mimo porażki w walce o trzy mistrzowskie pasy wagi ciężkiej z Władimirem Kliczką, powinien zrezygnować z realizacji zapowiedzi o zakończeniu kariery przed przypadającymi na 13 października 31. urodzinami.

- Nie sądzę, że Haye powinien rezygnować z boksu. Przegrał przecież z najlepszym zawodnikiem wagi ciężkiej na świecie, nie ma się czego wstydzić - przekonuje popularny "Hitman". - Jestem pewien, że chciałby wypaść lepiej, ale czasem jest tak, że nic nie wychodzi. On ma wiele więcej do zaoferowania.

Zdaniem Hattona Haye powinien powrócić na salę treningową i po stoczeniu dwóch walk z mniej wymagającymi rywalami dążyć do rewanżu z Władimirem Kliczką, bądź do konfrontacji z jego bratem - Witalijem.

- Haye to najbardziej ekscytujący ciężki na świecie i wciąż może wiele pokazać, ale każdy jest inny i on sam najlepiej wie, jaki powinien być jego następny krok. Jestem pewien, że David ma umiejętności i siłę uderzenia potrzebne, by wygrać z Kliczką w rewanżu - twierdzi były czempion dwóch kategorii wagowych, który sam w ubiegłym tygodniu oficjalnie zawiesił rękawice na kołku.

Młodzi polscy bokserzy chcą podbić świat

 

Więcej na Ringpolska.pl  ?

Więcej o: