Boks. Mariusz Wach: "Walka z McBridem będzie wyzwaniem"

29 lipca na gali boksu w amerykańskim Uncasville Mariusz Wach w pojedynku o pas WBC International wagi ciężkiej skrzyżuje rękawice z Kevinem McBridem. Mierzący 202 cm "Wiking" w starciu z niższym o 4 cm Irlandczykiem jest co prawda dużym faworytem bukmacherów, jednak nie lekceważy swojego rywala, pamiętając dobrze jego postawę z potyczek z Mikem Tysonem i Tomaszem Adamkiem.

- McBride nie jest może najszybszy, ale jest bardzo twardy i sprytny - mówi o "Kolosie" z Zielonej Wyspy Wach. - Jestem przyzwyczajony do boksowania z wysokimi rywalami, ale ta walka będzie trudna dlatego, że McBride ma ogromne doświadczenie i nie poddaje się łatwo.

- Kevin przyjmował potężne ciosy od Mike'a Tysona, nie ustępował, gdy punktował go Tomek Adamek. Wiem, że czeka mnie prawdziwe wyzwanie - dodaje bokser Global Boxing Promotions.

Mariusz Wach na zawodowych ringach stoczył do tej pory 24 zwycięskie walki, nokautując 12 swoich rywali. Bilans McBride'a to 35 wygranych (w tym 29 przed czasem), 9 porażek i 1 remis.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?