Boks. "Cygan" Kostecki najwyżej w nowym rankingu IBF

Federacja IBF ogłosiła swój ranking za miesiąc czerwiec. Najwyżej wśród naszych pięściarzy sklasyfikowana w wadze półciężkiej Dawida Kosteckiego (37-1, 24 KO), który okupuje trzecie miejsce tylko za Karo Muratem, bowiem pierwsze miejsce nie jest obsadzone.

W kategorii junior ciężkiej szósty jest Paweł Kołodziej (28-0, 16 KO), jedenasty Mateusz Masternak (23-0, 17 KO), a kolejne trzy oczka niżej Łukasz Janik (22-1, 13 KO), choć należy dodać, że i tutaj dwie pierwsze lokaty są wakujące.

Dziewiąte miejsce w dywizji junior średniej stało się udziałem zamieszkałego na stałe w USA Pawła Wolaka (29-1, 19 KO). "Wściekły Byk" już w najbliższy piątek skrzyżuje rękawice z cenionym Delvinem Rodriguezem (25-5-2, 14 KO), który kiedyś posłał na deski naszego Rafała Jackiewicza (38-9-1, 19 KO).

I właśnie wojownik z Mińska Mazowieckiego, dodajmy były mistrz Europy, jest ostatnim Polakiem uwzględnionym w rankingu IBF. Jackiewicz po porażce w walce o mistrzostwo świata zanotował dwa zwycięstwa i czerwcu sklasyfikowano go na piątej pozycji w wadze półśredniej.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Bokser.org ?

Więcej o: