Boks. Bracia Kliczko zainteresowani walką z Mariuszem Wachem

Już 29 lipca na gali boksu organizowanej przez zawodowe grupy Global Boxing Promotions i CES Boxing w amerykańskim Uncasville kolejną walkę za Oceanem stoczy niepokonany na zawodowych ringach Mariusz Wach. Rywalem najwyższego polskiego boksera będzie znany kibicom z potyczki z Tomaszem Adamkiem Kevin McBride, a następnym krokiem może być pojedynek z jednym z braci Kliczko.

Chcesz wiedzieć wszystko o polskich bokserach? Odwiedzaj regularnie serwis Boks na Sport.pl ?

Lipcowy start o mistrzowski pas WBC International kategorii ciężkiej ma być dla popularnego "Wikinga" kolejnym etapem na drodze do walki z jednym z rządzących od lat królewską dywizją braci Kliczko.

- Rozmawiałem z grupą promotorską Kliczków i powiedziano mi, że byliby bardzo zainteresowani starciem z Wachem - mówi menadżer mierzącego 202 cm krakowianina Mariusz Kołodziej. - Konfrontacja z Wachem to dla nich okazja, by udowodnić, że nie są tylko wielkimi facetami wybierającymi sobie mniejszych od siebie rywali, natomiast dla Mariusza byłaby to szansa, by pokazać światu, że jest prawdziwym wojownikiem.

Trenujący aktualnie w Global Boxnig Gym w New Jersey Wach przyznaje, że perspektywa skrzyżowania rękawic z którymś z ukraińskich hegemonów wagi ciężkiej dodaje mu sił każdego dnia.

- Póki co jestem przede wszystkim skoncentrowany na pojedynku z McBridem, ale świadomość, że w następnej walce mógłbym się zmierzyć z jednym z Kliczków, bardzo mnie motywuje - zapewnia "Wiking".

31-letni Mariusz Wach ma na swoim koncie 24 zwycięskie walki, 12 z nich wygrał przez nokaut. Aktualnie notowany jest na 13. pozycji rankingu federacji WBC.

Więcej informacji na Ringpolska.pl?

Legendarne walki bokserskie. Kliczko - Haye im dorówna? [WIDEO]

Więcej o:
Copyright © Agora SA