Boks. Biblia Boksu: Już tylko Kliczkowie przed Adamkiem

Tomasz Adamek awansował z trzeciej na drugą pozycję w najnowszym zestawieniu najlepszych zawodników kategorii ciężkiej według prestiżowego magazynu bokserskiego "The Ring". Polskiego pięściarza w tym zestawieniu wyprzedza obecnie jedynie jego najbliższy rywal - czempion federacji WBC Witalij Kliczko. Mistrzem nazywanego ?Biblią Boksu? miesięcznika jest młodszy z braci Kliczko - Władimir, który w sobotę pokonał na punkty sklasyfikowanego wcześniej przed Adamkiem Davida Haye.

- Po sobotnim marnym występie Haye'a jedynym pytaniem, na które trzeba było znaleźć odpowiedź było to, na które miejsce trzeba przesunąć go w najnowszej klasyfikacji. Po długich naradach zdecydowaliśmy się ostatecznie na czwartą lokatę, gdyż zajmujący obecnie piątą pozycję Rusłan Czagajew przegrał z Kliczką przed czasem, w przeciwieństwie do Haye'a, który wytrzymał z nim cały dystans - napisał w uzasadnieniu do rankingowej aktualizacji Nigel Collins z "The Ring".

Aktualny ranking magazynu "The Ring":

Mistrz: Władymir Kliczko, 1. Witalij Kliczko, 2. Tomasz Adamek, 3. Aleksander Powietkin, 4. David Haye, 5. Rusłan Czagajew, 6. Eddie Chambers, 7. Aleksander Dimitrenko, 8. Denis Bojcow, 9. Robert Helenius, 10. Chris Arreola.

Boks. Szpilka: Gołota chciał, żebym się zrzekł grypsowania

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.