Boks. Mariusz Wach na tropie Adamka, Gołoty i Kliczki

29 lipca na gali w amerykańskim Uncasville swoją kolejną walkę za Oceanem stoczy niepokonany na zawodowych ringach Mariusz Wach. Rywalem najwyższego polskiego boksera będzie były przeciwnik Tomasza Adamka i Andrzeja Gołoty - Kevin McBride, a stawką potyczki mistrzowski pas WBC International wagi ciężkiej, którego posiadaczami byli kiedyś między innymi Władimir Kliczko czy Oliver McCall.

- W przeciwieństwie do ostatnich walk w kategorii ciężkiej o światowy czempionat, które nie spełniły oczekiwań kibiców, to będzie prawdziwa wojna w królewskiej dywizji - zapowiada starcie polskiego "Wikinga" z irlandzkim "Kolosem" promujący Wacha, wspólnie z Mariuszem Kołodziejem, Jimmy Burchfield.

- Mariusz chciałby teraz udowodnić, że jest przyszłością wagi ciężkiej, jednak Kevin to przebiegły weteran ringów z masą doświadczenia i nie podda się bez walki. Tego teraz potrzebuje świat boksu - konfrontacji dwóch mocno bijących ciężkich gotowych zaryzykować wszystko między linami! - dodaje opiekun Mariusza Wacha.

Oprócz Wacha na gali w Uncasville po raz drugi amerykańskiej publiczności zaprezentuje się inny polski "ciężki" - Artur Szpilka.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: