"Biblia Boksu" czeka na walkę Adamek - Kliczko

Nazywany "Biblią Boksu" amerykański miesięcznik wobec słabej postawy Haye'a, postanowił wyróżnić Tomasza Adamka i nazwać jego pojedynek z mistrzem świata WBC Witalijem Kliczko najbardziej obiecującą walką nadchodzących miesięcy.

Prestiżowy magazyn bokserski "The Ring" w swoim cotygodniowym podsumowaniu weekendu mocno skrytykował sobotni występ Davida Haye'a przeciwko Władymirowi Kliczce w starciu o trzy mistrzowskie pasy wagi ciężkiej. Anglik przegrał w Hamburgu z Ukraińcem jednogłośnie na punkty, a porażkę tłumaczył złamanym palcem prawej stopy.

"Czy pojedynek zaplanowany na 10 września we Wrocławiu będzie lepszy od walki Haye - Kliczko? Wydaje nam się, że tak. Niektórzy będą jednak dyskutować, że starszy z braci Kliczko potrafi dominować w ringu bardziej niż Władymir i przegrał zaledwie jedną rundę w trakcie całej swojej zawodowej kariery. Trzeba jednak zaznaczyć, że Witalij nie jest tak dobrym atletą jak Władymir i może dać się trafiać Adamkowi częściej niż jego brat Haye'owi. Ukrainiec będzie miał w momencie walki 40 lat, a ta odbędzie się w Polsce, co będzie stanowiło dodatkową motywację dla Adamka. Polak ma umiejętności, doświadczenie i odwagę wystarczające do stworzenia interesującego widowiska. Co prawda, rezultat pojedynku i tak pewnie będzie taki jak zwykle. Kliczko to twardy i utalentowany super ciężki, a Adamek to twardy i utalentowany "nadmuchany" junior ciężki. To za duża różnica do zniwelowania" - napisał Michael Rosenthal w internetowym wydaniu "Ringu".

Po walce Kliczko - Haye: Historyczne zwycięstwo Kliczków! Czy Adamek zrobi wyrwę w imperium?

Więcej na Ringpolska.pl  ?

Więcej o: