Brytyjska prasa po walce: "Haye nie zrobił nic, aby poprawić wizerunek tonącej wagi ciężkiej"

Władimir Kliczko pokonał jednogłośnie na punkty Davida Haye'a i odebrał mu pas organizacji WBA. Tym samym sprawił, że bracia Kliczko mają w swojej kolekcji wszystkie cztery najważniejsze pasy wagi ciężkiej. Brytyjska prasa chwali przegranego za odwagę i heroiczną walkę, ale jest także zgodna co do słuszności werdyktu.

Chcesz wiedzieć co się dzieje na światowych ringach? Odwiedzaj regularnie serwis Boks na Sport.pl ?

Werdykt sędziów z USA i RPA był jednogłośny. Ich zdaniem - w stosunku 117:109; 118:108; 116:110 - lepszy był Ukrainiec. Dzięki wygranej, Władimir Kliczko utrzymał pasy organizacji IBF i WBO, a do swojej kolekcji dodał pas, który wniósł do ringu David Haye (WBA).

Po walce Kliczko - Haye: Historyczne zwycięstwo Kliczków! Czy Adamek zrobi wyrwę w imperium?

"Śmierć w mękach"

- Próby Haye'a zmarły sobotniej nocy w męczarniach. Nie pomogło nawet opóźnienie wyjścia do ringu o dziesięć minut. Haye nie mógł się w zasadzie zbliżyć do rywala. Było kilka momentów, w których wydawało się, że David się do Kliczki zbliża, ale jego ataki były dzikie oraz niestabilne i wzmagały się, podczas gdy walka wyślizgiwała mu się z rąk. Nawet jeśli wygrał bitwę werbalną, przegrał wojnę w ringu - donosi "SkySports" .

"Nie mógł przetestować szczęki 35-latka"

"Guardian" koncentruje się w swojej relacji w dużej mierze na kontuzji palca, jakiej Haye doznał trzy tygodnie przed walką. - Nie mogłem swobodnie poruszać się po ringu, przesuwać prawej stopy - wyznał po przegranej walce Haye, który niespełna miesiąc przez wyjściem do ringu złamał mały palec u prawej stopy.

- Haye oświadczył, że nie mógł przesuwać prawej stopy z powodu kontuzji. To mogłoby tłumaczyć, w niewielkim stopniu, jego rozczarowującą postawę w 12-rundowym pojedynku. Nie zrobił nic, by polepszyć wizerunek tonącej wagi ciężkiej - grzmi na swoich łamach "Guardian" .

- Kliczko był temu także winny. 35-latek nie może być dumny ze swojej roli odegranej w tym przedstawieniu. Sędziowie jednogłośnie punktowali na jego korzyść i trudni z tym werdyktem dyskutować. Przyjeżdżając do Niemiec Haye wiedział, że potrzebuje nokautu. Nie mógł jednak znaleźć i przetestować szczęki 35-latka - czytamy.

Legendarne walki bokserskie, które przeszły do historii (WIDEO) ?

 

"Brytyjscy fani szczerze rozczarowani"

- Jeżeli brytyjscy fani oczekiwali od swojego ulubieńca podjęcia większego ryzyka w kolejnych rundach, musieli być szczerze rozczarowani. Haye odkrywał to, co wiedzieli wszyscy byli rywale Kliczki - wejście do półdystansu, w zasięg jego rąk, jest niemal niemożliwe do wykonania. Gdy Haye podniósł ręce w geście zwycięstwa chwilę po tym, jak rozległ się dźwięk gongu kończącego walkę, ogłoszone wyniki tylko utwierdziły większość osób w przekonaniu, że Kliczko wygrał jednogłośnie - informuje "BBC" .

Dla Davida Haye'a porażka z Kliczką była drugą odniesioną na zawodowym ringu. Po raz pierwszy poległ w 2004 roku z 40-letnim wówczas Carlem Thompsonem w kategorii junior ciężkiej.

Czytaj relację z walki Haye - Kliczko?

Walka Władymir Kliczko - David Haye [GALERIA ZDJĘĆ]

Więcej o: