Boks. Kliczko - Haye. Gorąca atmosfera i przepychanki na ostatniej konferencji prasowej [WIDEO]

Dzisiaj po południu w hamburskiej hali "Messe" odbyła się ostatnia konferencja prasowa przed unifikacyjną walką w wadze ciężkiej pomiędzy Władimirem Kliczką i Davidem Haye'em. Obaj panowie, mistrzowie świata federacji IBF, IBO i WBO (Ukrainiec) oraz WBA (Brytyjczyk), nie szczędzili sobie gorzkich słów.

Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

35-letni Kliczko przyznał, że "Hayemaker" jest człowiekiem, do którego nie żywi szacunku. Oczywiście mistrz WBA nie pozostał dłużny i nazwał Kliczkę robotem, który w sobotę zostanie poważnie uszkodzony.

 

- Szanuję cię jako boksera, ale nie jako człowieka. Zamierzam cię znokautować, dzięki temu zejdziesz w końcu na ziemię. Wtedy staniesz się lepszym człowiekiem i może w końcu nauczysz się manier - powiedział młodszy z braci Kliczków.

- Będę miał niezły ubaw, gdy ten robot dozna awarii. Nastąpi to bardzo szybko. Jestem w pełni sił, moja szybkość jest olśniewająca, siła też jest ze mną. Znajduje się w dobrym miejscu. Cieszę się, że walczymy w tym terminie, a nie parę lat wcześniej, ponieważ jestem lepszym bokserem niż kiedyś. Nie mogę się już doczekać, żeby wejść do ringu i wykonać swoją robotę - opowiedział mu pewny siebie Haye.

Na konferencji iskrzyło nie tylko między pięściarzami, ale i członkami ich obozów, wskutek czego dwukrotnie dochodziło do przepychanek. Najpierw jeden z ludzi 30-letniego Haye'a niespodziewanie podszedł do Emanuela Stewarda, szkoleniowca Kliczki i wdał się w dyskusję, do której szybko dołączyli ludzie Kliczki. W efekcie doszło do sporego zamieszania, którego opanowanie trwało kilkadziesiąt sekund.

Gdy wydawało się, że to koniec kontrowersyjnych wydarzeń konferencji, sytuacja sprzed kilku minut powtórzyła się podczas pojedynku spojrzeń Kliczki i Haye'a. Bokserzy patrzyli sobie w oczy kilkadziesiąt sekund. W momencie, gdy Haye donośnym głosem zaczął "tłumaczyć" coś rywalowi, ochroniarze zaczęli rozdzielać pięściarzy, wobec czego znów doszło do przepychanek.

Sobotnia walka Kliczki z Haye'em odbędzie się na mogącym pomieścić 57 tysięcy widzów stadionie piłkarskim "Imtech Arena", na którym swoje mecze rozgrywa drużyna HSV Hamburg. Bilety na pierwszą od 2008 roku potyczkę unifikacyjną w wadze ciężkiej są już wyprzedane.

Młodzi polscy bokserzy chcą podbić świat [WIDEO] ?

 

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: