Boks. Tavoris Cloud obronił tytuł mistrza świata w wadze półciężkiej

Na gali w Saint Charles niepokonany Tavoris Cloud (23-0, 19 KO) znokautował w ósmej rundzie Yusafa Macka (29-4-2, 17 KO) i po raz trzeci obronił pas mistrza świata federacji IBF w wadze półciężkiej.

Pretendent rozpoczął walkę boksując bardzo mądrze, lecz w drugiej odsłonie wdał się w niepotrzebne wymiany z silniejszym i bardziej odpornym championem. W trzecim starciu Mack wrócił do sprawdzonego planu, lecz nie zdołał utrzymać przewagi długo, bo w czwartej rundzie znów lepszy był Cloud. Pojedynek był bardzo wyrównany i po siedmiu rundach mistrz prowadził jednym punktem na kartach dwóch sędziów, podczas gdy trzeci arbiter widział minimalną przewagę pretendenta.

W końcówce ósmego starcia Mack przyjął potężny lewy sierpowy, po którym ugięły się pod nim nogi i zdołał utrzymać równowagę tylko dlatego, że podtrzymały go liny i narożnik. Cloud nie mógł zmarnować takiej szansy i wykończył zranionego przeciwnika, notując pierwszy od blisko trzech lat nokaut.

29-letni Cloud w dotychczasowych 23 walkach wygrał wszystkie, w tym 19 przez nokaut. Jego rywal i zarazem rówieśnik odniósł 29 zwycięstw, dwa razy zremisował i cztery razy przegrał.

Wszystko o boksie na Bokser.org ?

Więcej o: