Boks. Czołowi polscy bokserzy powalczą w USA?

Występ Artura Szpilki na gali w Uncasville 29 lipca może nie być ostatnim w niedalekiej przyszłości startem zawodników grupy 12 round KnockOut Promotions za Oceanem. Dzięki spotkaniu promotora Andrzeja Wasilewskiego z szefem działającej w New Jersey grupy Global Boxing Promotions w ślad Szpilki mogą pójść inni podopieczni Wasilewskiego i Piotra Wernera.

Więcej o boksie czytaj na Ringpolska.pl  ?

Grupą Global Boxing Promotions kieruje Mariusz Kołodziej. To za jego sprawę szansę na występ za Oceanem mogą otrzymać także m.in. Dawid Kostecki, Paweł Kołodziej czy Andrzej Wawrzyk.

- Z panem Kołodziejem spotkałem się ostatnio podczas kongresu federacji IBF w Las Vegas i muszę przyznać, że łatwo znaleźliśmy wspólny język. Mamy podobne spojrzenie na boks zawodowy, zarówno dla niego jak i dla mnie boks to pasja i nie jesteśmy od bokserskiego biznesu uzależnieni finansowo. Wydaje mi się, że przy ścisłej współpracy między naszymi grupami, mogą pojawić się niebawem ciekawe możliwości dla pięściarzy obydwu grup - stwierdził Wasilewski w rozmowie z Ringpolska.pl.

Kulej: mając możliwości Adamka sam wlałbym Kliczce

Tymczasem zanim uznawany przez niektórych za największy talent wśród zawodników wag ciężkich od czasów Andrzeja Gołoty Artur Szpilka rozpocznie przygotowania do swojego drugiego w karierze pojedynku za Oceanem, w najbliższą sobotę na gali "Wojak Boxing Night" w Rzeszowie stoczy czterorundową walkę z niepokonanym Ramizem Hadziaganovicem. Dla "Szpili" będzie to pierwsza walka po opuszczeniu zakładu karnego i zarazem debiut w królewskiej dywizji.

Palacios będzie kibicował Włodarczykowi  ?

Nie tylko Adamek i Włodarczyk - polscy pięściarze z szansami na kariery