Boks. Freddie Roach: Haye to błysk geniuszu, Kliczkowie to nudziarze

Zdaniem Freddiego Roacha - trenera najlepszego boksera globu, Manny'ego Pacquiao - David Haye ma szansę sprawić niespodziankę i w lipcowej walce o trzy mistrzowskie pasy wagi ciężkiej pokonać Władimira Kliczkę. Roach docenia talent Anglika i krytykuje skuteczny, choć mało atrakcyjny dla kibiców styl boksowania braci Kliczko.

Więcej o boksie na Ringpolska.pl ?

- Haye to najlepsza rzecz, jaka mogła się teraz przytrafić w wadze ciężkiej - twierdzi Roach. - On zawsze chce walczyć, wchodzi do ringu, by zwyciężać i ma mocny cios. O to właśnie powinno chodzić w kategorii ciężkiej. Bracia Kliczko to wspaniali pięściarze, ale są nudni. Nie podejmują ryzyka. W tym sporcie powinno się iść za ciosem, dawać z siebie 100%. Haye to błysk geniuszu w dzisiejszej wadze ciężkiej.

- Kluczowe dla Haye'a w tej walce będzie odebranie Kliczce pewności siebie, ale musi zrobić to szybko. Powinien wytrącić go z jego strefy bezpieczeństwa. Myślę, że Haye ma szanse, jeśli od razu ruszy naprzód i wykorzysta swoją siłę - ocenia szkoleniowiec słynnego "Pac Mana".

Do starcia Kliczki z Hayem dojdzie 2 lipca w Hamburgu. Stawką pojedynku będą tytuły mistrza federacji WBA, WBO i IBF.

Niezwykłe kobiety braci Kliczków

Więcej o: