Boks. Rywal Kosteckiego trenował z mistrzem świata

Już za tydzień na gali "Wojak Boxing Night" w Rzeszowie Dawid Kostecki zmierzy się walce o mistrzowskie pasy WBC Baltic i WBA Inter-Continental wagi półciężkiej z reprezentującym Danię Kongijczykiem Lolengą Mockiem. Wszystko wskazuje na to, że rywal "Cygana" przybędzie do Polski w znakomitej dyspozycji, bo do pojedynku w Rzeszowie przygotowywał się, sparując z mistrzem świata kategorii średniej Felixem Sturmem i zebrał od niemieckiego czempiona bardzo pochlebne recenzje.

- To wspaniały sparingpartner. Wywiera na ciebie w ringu niesłychaną presję. Trzeba pamiętać, że Mock zdobył mistrzostwo Europy w wadze super średniej, a gabaryty i siłę ma z wagi półciężkiej - komplementuje pięściarza z Kongo Sturm. - Musiałem dawać z siebie wszystko na każdym sparingu. On nigdy nie odpuszcza i naciera z tą samą intenswnością runda po rundzie.

Oprócz Dawida Kosteckiego w Rzeszowie zaprezentują się w osobnych pojedynkach: Andrzej Wawrzyk, Damian Jonak, Łukasz Maciec i powracający na ring po dwóch latach Artur Szpilka.

Polacy na deskach: najsłynniejsze nokauty

Więcej o boksie znajdziesz na Ringpolska.pl ?

Więcej o: