Boks. Damian Jonak: To mój najtrudniejszy rywal

- To będzie mój najtrudniejszy, obok Jose Luisa Cruza, rywal w zawodowej karierze - mówi o Senegalczyku Mamadou Thiamie notowany w czołówce rankingu WBC wagi junior średniej Damian Jonak, który na ring powróci 25 czerwca na gali "Wojak Boxing Night" w Rzeszowie.

Bilans walk przeciwnika pięściarza 12 round KnockOut Promotions faktycznie robi wrażenie - pośród ponad połowy setki przeciwników Afrykańczyka nie brakuje największych gwiazd światowego boksu, takich jak legendarny Felix "Tito" Trinidad czy mistrz świata Siergiej Dzinziruk.

- Jego doświadczenie ringowe jest niezwykle istotne - podkreśla w rozmowie z ringpolska.pl Jonak. - Mamadou obdarzony jest potężnym uderzeniem, prawie wszystkie wygrane pojedynki zakończył przed czasem, więc będę się musiał wystrzegać jego mocnych ciosów. Dobrze jednak znamy styl Senegalczyka i na sparingach ćwiczymy akcje, które przyniosą nam sukces w Rzeszowie - kończy ulubieniec śląskich kibiców.

39-letni Mamadou Thiam to sześciokrotny zwycięzca walk o mistrzostwo Europy wagi junior średniej, dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata, legitymuje się nieprawdopodobnym bilansem walk - z 56 pojedynków wygrał 47, z czego aż 44 przez nokaut. Bilans Damiana Jonaka to 29 zwycięstw (19 przed czasem) i 1 remis.

Podczas rzeszowskiej gali zaprezentują się w ringu także: Dawid Kostecki, Andrzej Wawrzyk, Artur Szpilka i Łukasz Maciec.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: