Boks. Walka Adamka motywacją dla Haye'a

2 lipca w Hamburgu mistrz świata WBA David Haye zmierzy się w unifikacyjnym pojedynku z czempionem IBF i WBO Władimirem Kliczką. Dla Anglika, który nigdy nie ukrywał, że marzy mu się jeszcze starcie ze starszym z braci Kliczko - Witalijem, lipcowy występ może być jednak ostatnim w karierze, bo Witalij Kliczko ma już na 10 września, czyli niemal dokładnie miesiąc przez zapowiadanym przez "Hayemakera" terminem zakończenia kariery, zaplanowaną walkę z Tomaszem Adamkiem.

Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

- Zawsze chciałem zejść z ringu u szczytu formy, osiągnąwszy wszystko, co zamierzałem. Powiedziałem, że wycofam się w październiku i tak się stanie. Witalij ma już zakontraktowaną walkę na wrzesień i wątpliwe, bym z nim zawalczył - mówi Haye, dodając, że coraz mniej realna perspektywa konfrontacji z "Dr Żelazną Pięścią" jest dla niego znakomitą motywacją przed zbliżającym się startem: - Walka z Władimirem może być moją ostatnią, więc muszę być pewnym, że dam najlepszy występ w karierze - tłumaczy Londyńczyk.

- Lennox Lewis zakończył karierę po tym, jak pokonał Kliczkę. Dla mnie to też byłoby idealne zakończenie - podsumowuje popularny "Żniwiarz", wspominając poprzedniego brytyjskiego mistrza świata wagi ciężkiej.

Sześć walk Adamka w wadze ciężkiej. Jest już gotowy na Kliczkę?

 

Więcej na Ringpolska.pl

Więcej o: