Boks. Adamek rozpoczął przygotowania do walki z Kliczką

- W środę popołudniu odbieram trenera Rogera Bloodwortha z lotniska, ale już od rana rozpoczynam oficjalne treningi przed pojedynkiem z Witalijem Kliczko - mówi na łamach ?Przeglądu Sportowego? Tomasz Adamek. Polski bokser wagi ciężkiej zmierzy się z Kliczką 10 września we Wrocławiu.

Chcesz wiedzieć wszystko przed walką Adamka z Kliczką? Odwiedzaj regularnie serwis Boks na Sport.pl ?

- Dobrze, że już się wszystko zaczyna. Co prawda cały czas się ruszałem, ale trening to co innego - mówi "Góral". Pierwsze cztery lub nawet pięć tygodni Polak i jego sztab trenerski poświęcą na przygotowanie fizyczne. - Skupiam się przede wszystkim na wytrzymałości - mówi Adamek, który przed walką życia zamierza ważyć około 96-97 kilogramów.

Wszystko po to, aby być jak najszybszym na tle dużo większego rywala. Adamek zresztą od dawna przekonuje, że właśnie szybkość ma być jego kluczem do zwycięstwa. - Szybkość zabija - lubił mawiać Mike Tyson i Adamek też w to wierzy. - To mój atut - mówi Polak, który cały czas starał się utrzymać w formie.

- Grałem w tenisa, chodziłem na salę, biegałem... Nie mogę siedzieć w miejscu, bo mam za dużo energii. Nawet teraz, podczas wyjazdu na ryby sporo truchtałem. I to z Ziggym. Trzeba przyznać, że on też ma zdrowie - śmieje się Adamek cytowany przez "Przegląd Sportowy" .

Wszystko o boksie na Bokser.org ?

Więcej o: