Boks. Dawid Kostecki powalczy o pas WBA Inter-continental

Mistrzowski pas WBA Inter-continental wagi półciężkiej będzie dodatkowo, oprócz anonsowanego wcześniej tytułu WBC Baltic, stawką zaplanowanej na 25 czerwca walki Dawida Kosteckiego z Lolengą Mockiem. Pojedynek z udziałem popularnego "Cygana" zostanie rozegrany 25 czerwca na gali boksu zawodowego "Wojak Boxing Night" w Rzeszowie.

Chcesz wiedzieć wszystko o polskich bokserach? Odwiedzaj regularnie serwis Boks na Sport.pl ?

- Dawid pierwotnie miał boksować jedynie o bałtycki pas WBC, jednak władze WBA zaproponowały nam usankcjonowanie walki swoim pasem interkontynentalnym, który na pewno umocni pozycję Dawida w rankingu WBA. Długo się nie zastanawialiśmy, najstarszej bokserskiej federacji się nie odmawia - komentuje w rozmowie z ringpolska.pl szef promującej Kosteckiego grupy 12 round KnockOut Promotions Piotr Werner.

Tymczasem Dawid Kostecki kończy powoli w warszawskim KnockOut Gym sparingi przed rzeszowską galą i jak zapewnia, jest w znakomitej dyspozycji: - Jestem w formie! Nie ma innej opcji niż moja wygrana - przekonuje "Cygan". - Mock nie jest w stanie mi niczym zagrozić. No może tym, że porozbijam sobie ręce na jego głowie...

Oprócz Dawida Kosteckiego w Rzeszowie zaprezentują się w osobnych pojedynkach: Damian Jonak, Andrzej Wawrzyk, Łukasz Maciec i powracający na ring po dwóch latach Artur Szpilka.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: