Boks. Paweł Kołodziej drugi w rankingu WBA

Bardzo dobre wieści dla polskich kibiców pięściarstwa, po tym jak federacja WBA ogłosiła swój ranking za miesiąc maj. Dzięki wygranej nad Felixem Corą na bardzo wysokie, drugie miejsce, awansował boksujący w dywizji junior ciężkiej Paweł Kołodziej (28-0, 16 KO). Przed bokserem z Krynicy znajduje się już tylko Lateef Kayode z Nigerii. W tej samej wadze jedenasty jest inny utalentowany i niepokonany nasz pięściarz, Mateusz Masternak (22-0, 16 KO).

Chcesz wiedzieć wszystko o polskich bokserach? Odwiedzaj regularnie serwis Boks na Sport.pl ?

W królewskiej kategorii trzynastą pozycję okupuje Tomasz Adamek (44-1, 28 KO), ale "Góral" ma zaklepaną walkę we wrześniu z mistrzem organizacji WBC - Witalijem Kliczko, dlatego nie powinna dziwić niższa lokata według WBA.

Szósty w wadze półciężkiej jest Dawid Kostecki (36-1, 24 KO), zaś dwunasty w super średniej panujący na tronie mistrza Europy Piotr Wilczewski (29-1, 10 KO).

Ostatnim naszym rodakiem jest zamieszkały na stałe w USA Paweł Wolak (29-1, 19 KO), który w najnowszym zestawieniu jest szósty w dywizji junior średniej. Przypomnijmy, iż "Wściekły Byk" 15 lipa zaboksuje z cenionym Delvinem Rodriguezem podczas gali w Nowym Jorku.

Wszystko o boksie na Bokser.org ?

Więcej o: