Boks. Sparingpartner Kliczki: Nie da się przed nim uciekać całą walkę

Pięściarz wagi ciężkiej Jarrell Miller (2-0, 2 KO) jest jednym z 12. sparingpartnerów Władimira Kliczki (55-3, 49 KO), który przygotowuje się do unifikacyjnego pojedynku z Davidem Haye'em (25-1, 23 KO). - Nie da się uciekać przez całą walkę przed Władimirem - powiedział pięściarz.

- Nie ma żartów z mistrzem świata wagi ciężkiej, aby z nim sparować musisz być w znakomitej formie, a w ringu być bardzo skupionym. Myślę, że David Haye nie ma szans, zderzy się z ogromną precyzją i wielką siłą. Nie da się uciekać przez całą walkę przed Władimirem - pięściarz opowiada o swoich sparingach z mistrzem świata IBO, IBF i WBO dywizji królewskiej.

- Widać, że Władimir jest bardzo skupiony, dużo mówi o samej walce, to pewnie efekt tego, że David Haye długo uciekał przed tą walką. Władimir codziennie zjawia się na treningu z wielkim uśmiechem, jakby na coś czekał, co dzień wydaje się robić postępy, jest coraz silniejszy. Widać, że na prawdę nie lubi Brytyjczyka - powiedział Miller, który już po raz drugi pomaga mistrzowi w przygotowaniach.

- Wszyscy wiedzą, że lewy prosty jest najmocniejszą bronią mistrza, i trzeba skracać dystans. Różni pięściarze wymyślają różne sposoby na to, jednak realizacja dobrego nawet pomysłu jest szalenie trudna. Nawet jak się uda zbliżyć, Władimir ma bardzo dobrą obroną i jest szybszy niż się ludziom wydaje. Nie sądzę aby Brytyjczykowi udało się znaleźć sposób na Ukraińca. Gdybym miał postawić swoje pieniądze, bez wahania postawiłbym na Kliczkę - zapewnia sparingpartner mistrza świata.

Inny sparingpartner Ukraińca, utalentowany cruiser Ola Afolabi (16-2-3, 7 KO) podkreśla, że Władimir w ringu jest lepszy niż to pokazuje jego przewidywalny styl walki. Afolabi, który jest sklasyfikowany na 8. miejscu rankingu magazynu "The Ring" wagi junior ciężkiej, zawalczy na tej samej gali co jego pracodawca.

- Nigdy bym nie pomyślał, że Władimir miał w przeszłości kontuzję barku i operację, gdyby mi ktoś o tym nie powiedział. Jego ciosy są bardzo mocno, boli gdy uderza. Trener Steward zachęcał Władimira aby agresywniej atakował, ale lewy prosty jest zawsze kluczem do zwycięstwa, i tego Władimir na pewno nie będzie zmieniał - powiedział Brytyjczyk.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Bokser.org ?

Więcej o: