Boks. Mayweather Jr. wraca na ring!

To już pewne - Floyd Mayweather Jr. (41-0, 25 KO) wraca na ring po ponadrocznej przerwie. "Money" wyjdzie między liny 17 września i zmierzy się z mistrzem WBC kategorii półśredniej - Victorem Ortizem (29-2-2, 22 KO).

Chcesz wiedzieć co się dzieje na światowych ringach? Odwiedzaj regularnie serwis Boks na Sport.pl ?

W swym ostatnim występie, w maju ubiegłego roku, Floyd gładko wypunktował "Sugar" Shane'a Mosleya. Później mówiło się sporo o walce z Mannym Pacquiao (53-3-2, 38 KO), lecz Mayweather zdawał się nie być zainteresowany pojedynkiem z zawodnikiem, który zastąpił go na pozycji króla P4P i udał się na długie wakacje. Mijały miesiące, a Floyd pojawiał się w mediach głównie z racji swoich problemów z prawem. Gdy większość straciła nadzieję na jego powrót do boksu, on ogłosił:

- Moi kibice czekali na to zbyt długo. Floyd Mayweather vs Victor Ortiz 17 września o tytuł mistrza świata federacji WBC - napisał na swym Twitterze 34-letni "Money" Mayweather.

Od kilku tygodni w bokserskich kuluarach krążyły plotki na temat tejże walki, jak widać okazały się faktem. 24-letni Victor Ortiz wywalczył swój pas niespełna dwa miesiące temu, pokonując na punkty Andre Berto (27-1, 21 KO), dla którego była to pierwsza porażka w karierze.

Wszystko o boksie na Bokser.org ?

Więcej o: