Boks. Walka Dimitrenki z Mormeckiem wyłoni rywala Kliczki?

Jean Marc Mormeck, który kilka tygodni temu został wyznaczony przez federację EBU na oficjalnego pretendenta do starcia o tytuł mistrza Europy w kategorii ciężkiej, będzie najprawdopodobniej gospodarzem pojedynku z obecnym mistrzem tej organizacji Aleksandrem Dimitrenką. Bardzo możliwe, że walka 38-letniego Francuza z dziesięć lat młodszym Niemcem ukraińskiego pochodzenia odbędzie się w Paryżu.

Promotorom Dimitrenki i Mormecka EBU daje czas do 26 czerwca, aby porozumieli się w sprawie organizacji pojedynku. Jeśli nie dojdą do konsensusu, wówczas federacji zarządzi przetarg na walkę.

Można się jednak spodziewać, że w obliczu finansowych kłopotów Niemców z Universum (ostatnią walkę Dimitrenko stoczył ... w hali treningowej grupy), szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylą Francuzji. Według niepotwierdzonych informacji, zwycięzca pojedynku może zmierzyć się pod koniec roku o mistrzostwo świata federacji IBF. Jest nim obecnie Władimir Kliczko, którego 2 lipca czego unifikacyjne starcie z Davidem Haye'em.

Tytuł mistrza Europy Dimitrenko zdobył w lipcu 2010 roku, kiedy to znokautował przeciętnego Jarosława Zaworotnego. 26 marca bieżącego roku udanie obronił swoje trofeum, zwyciężając przez nokaut w 12. rundzie Alberta Sosnowskiego. Z kolei Mormeck, były mistrz świata w wadze junior ciężkiej, w najcięższej kategorii stoczył już trzy pojedynki. W ostatnim z nich, na początku grudnia ubiegłego roku, pokonał na punkty Timura Ibragimowa.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.