Boks. Dziś rusza sprzedaż biletów na Adamek - Kliczko!

Dziś rozpocznie się sprzedaż biletów na największą walkę w historii polskiego boksu zawodowego - zaplanowany na 10 września na wrocławskim Stadionie Miejskim pojedynek o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC pomiędzy Witalijem Kliczko i Tomaszem Adamkiem.

Chcesz wiedzieć wszystko przed walką Adamka z Kliczką? Odwiedzaj regularnie serwis Boks na Sport.pl ?

Jak oficjalnie poinformowali organizatorzy wydarzenia z firmy SMG Polska, wejściówki w cenie od 80 PLN do 2950 PLN dostępne będą na stronach eventim.pl i stadionwroclaw.pl od godziny 12:00. Dla 39-letniego Witalija Kliczki wrześniowy występ będzie siódmą kolejną obroną pasa World Boxing Council. 5 lat młodszy Tomasz Adamek, który w przeszłości zdobywał tytuły w dwóch niższych klasach wagowych, po raz pierwszy stanie do mistrzowskiej walki w "królewskiej" dywizji.

Kliczko: Adamek w złej wadze

Każdy żołnierz marzy o tym, by kiedyś zostać generałem. Niestety Tomasz Adamekwalczy teraz w złej wadze. Powinien raczej pozostać w junior ciężkiej - stwierdził Kliczko na majowej konferencji prasowej w Dreźnie.

Dla Witalija Kliczki starcie z Adamkiem będzie siódmą kolejną obroną pasa World Boxing Council. Adamek w przeszłości dwukrotnie sięgał po mistrzostwo świata, jednak w kategoriach półciężkiej i junior ciężkiej.

Grant nie wierzy w Adamka

Zdaniem Michaela Granta - polski kandydat do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej nie ma wystarczających atrybutów, by pokonać Kliczkę. Szanuję go za to, że wychodzi do ringu z zawodnikami wagi ciężkiej, ale ja sam pozwoliłem mu na zbyt wiele w naszej konfrontacji - twierdzi Grant. - Adamek nie potrafi uderzać ani mocno, ani odpowiednio szybko - żaden z jego ciosów nie wyrządził mi krzywdy - mówił niedawny rywal Polaka.

GALERIA: Adamek i Kliczko po raz pierwszy "twarzą w twarz"  ?

 

kliknij w miniaturkę, żeby przejść do galerii

 

Więcej o boksie przeczytasz w serwisie Ringpolska.pl ?

Więcej o: