Boks. Polscy bokserzy sprawdzą byłego mistrza świata

Andrzej Wawrzyk i Paweł Kołodziej otrzymali zaproszenie na obóz treningowy byłego mistrza świata wagi ciężkiej Siergieja Liachowicza. Pięściarze grupy 12 round KnockOut Promotions mieliby, sparując z "Białym Wilkiem", pomóc mu przygotować formę na lipcowe starcie z Robertem Heleniusem.

- Muszę przyznać, że propozycja jest bardzo ciekawa i aktualnie jesteśmy na etapie finalizacji formalności. Sparingi z takim zawodnikiem jak Liachowicz będą cennym doświadczeniem przede wszystkim dla Pawła Kołodzieja, który być może kiedyś przeniesie się wagę wyżej i teraz będzie miał okazję sprawdzić się w konfrontacji z prawdziwym, klasowym "ciężkim" - mówi promotor obu pięściarzy Andrzej Wasilewski.

Mający w swoim dorobku młodzieżowe mistrzostwo świata "królewskiej" dywizji Wawrzyk w aktualnym rankingu federacji WBC sklasyfikowany jest na 24. pozycji. Nazwisko startującego w limicie wagowym 91 kg Kołodzieja widnieje obecnie w czołowej dziesiątce list rankingowych wszystkich czterech liczących się międzynarodowych organizacji boksu zawodowego.

Więcej o boksie przeczytasz w serwisie Ringpolska.pl ?

Więcej o: