Boks. Powrót Rafała Jackiewicza

11 czerwca bokserskie emocje ponownie zawitają do Ełku za sprawą organizowanej przez grupę 12 round KnockOut Promotions gali "Wojak Boxing Night". Głównym wydarzeniem imprezy będzie pojedynek zmierzającego ku kolejnej walce o mistrzostwo świata wagi półśredniej byłego czempiona Europy Rafała Jackiewicza. Rywalem popularnego "Wojownika" będzie Włoch Giuseppe Langella, a stawką potyczki pas WBC Baltic.

Dla Jackiewicza czerwcowy start będzie drugim w karierze występem przed ełcką publicznością.

- Dobrze pamiętam pierwszych pięć rund mojego poprzedniego pojedynku w Ełku. Ale od szóstej rundy pamiętam już niewiele, bo otrzymałem potężny cios i do końca walki boksowałem "na automacie" - wspomina "Wojownik" wygrane na punkty starcie z 2009 roku z Delvinem Rodriguezem, które dało mu prawo boksowania o mistrzostwo świata.

- Liczę, że tym razem również wygram, ale zapamiętam już całą walkę - dodaje z uśmiechem pięściarz 12 round KnockOut Promotions notowany aktualnie na 4. pozycji rankingu prestiżowej federacji IBF.

Oprócz Jackiewicza ełckim kibicom boksu zaprezentują się również: Tomasz Hutkowski, który zmierzy się z byłym mistrzem Unii Europejskiej wagi junior ciężkiej Czechem Lubosem Sudą, a także Łukasz Janik i Maciej Miszkiń.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: