Boks. Tomasz Adamek: Walczę inaczej niż kiedyś

- Walczę teraz inaczej niż kiedyś. Przyjmuję dużo mniej ciosów, mam lepszy balans ciała - mówi o swoich postępach w pięściarskim rzemiośle Tomasz Adamek, który 10 września we Wrocławiu zmierzy się w walce o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC z Witalijem Kliczko. - Jeśli masz talent do boksu, nie jest możliwe, by wciąż nie uczyć się czegoś nowego. Ja w siebie wierzę i nigdy się nie poddaję. Gdy się poddasz, nie masz szans na wygraną - dodaje ?Góral?.

Chcesz wiedzieć wszystko przed walką Adamka z Kliczką? Odwiedzaj regularnie serwis Boks na Sport.pl ?

Polak, który w przeszłości zdobywał mistrzowskie pasy w niższych kategoriach wagowych, nie przejmuje się głosami krytyków, podkreślających przewagę gabarytów jego najbliższego rywala. - I w wadze półciężkiej i w junior ciężkiej powtarzano, że jestem za mały - przypomina pięściarz z Gilowic. - Teraz przyszedł czas na najtrudniejszą kategorię wagową.

- Pokazywałem już, że determinacja pozwala wygrywać. We wrześniu dowiodę tego raz jeszcze - zapewnia Adamek, którego od rozpoczęcia obozu treningowego przed najważniejszą walką w karierze dzielą już tylko dwa tygodnie.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Ringpolska.pl ?

Więcej o: