Boks. Dan Rafael: "Walkę Kuziemskiego przerwano przedwcześnie"

Dan Rafael, jeden z najbardziej cenionych na amerykańskim rynku ekspertów bokserskich, tradycyjnie podsumował miniony weekend na zawodowych ringach na stronie ESPN.com. Jednym z głównych wydarzeń ostatnich dni był pojedynek o mistrzostwo świata WBO wagi półciężkiej pomiędzy Nathanem Cleverlym a Aleksym Kuziemskim. Amerykanin uważa, że sędzia ringowy Mark Nelson przedwcześnie zastopował zawody, jednak przy okazji zaznacza, że wszystko i tak zmierzało w kierunku pewnej wygranej Walijczyka.

- Po tym jak kilkakrotnie zmieniali mu się rywale, Cleverly obronił swój tytuł po raz pierwszy i zrobił to w dobrym stylu. Od początku był agresywny i wyglądał lepiej fizycznie niż Kuziemski. Obaj pięściarze stworzyli przyjemny dla oka spektakl. - napisał Rafael.

- Kuziemski miał swoje przebłyski w trzeciej rundzie, ale to było chwilowe. Cleverly zafundował mu w kolejnym starciu krwawiący nos oraz ulokował całą serię ciosów na jego twarzy. Później w tej samej rundzie Kuziemskiemu pękł lewy łuk brwiowy, a sędzia zastopował zawody. Choć przerwanie walki było przedwczesne, to zwycięstwo Cleverly'ego i tak wydawało się nieuniknione. - zakończył ekspert ESPN.

Walka Kuziemskiego z Cleverlym oficjalnie zakończyła się wygraną Walijczyka przez techniczny nokaut w czwartej rundzie.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: