Kostecki: Kuziemski bez szans w walce o pas

- Będę kibicował Aleksowi, ale nie oszukujmy się, on nie ma realnych szans na wygraną - mówi Dawid Kostecki pytany o wynik sobotniego pojedynku o pas WBO wagi półciężkiej pomiędzy Aleksym Kuziemskim a Nathanem Cleverlym.

- I nie chodzi tu nawet o klasę zawodników, ale o tak podstawowe sprawy jak przygotowanie fizyczne. Nie ma możliwości, by do dwunastorundowego pojedynku przygotować się przez kilka dni, nawet jeśli się jest w jakimś tam treningu. Na tym poziomie to jest długi proces, cały cykl treningowy - ocenił mistrz świata federacji IBC.

- Gdyby jeszcze Aleks miał czym uderzyć, można by liczyć na nokaut, ale nic nie wskazuje na taki scenariusz. Niektórzy wspominają, że Kuziemski ma wielkie doświadczenie amatorskie, jednak przewaga doświadczenia niewiele znaczy bez przygotowania fizycznego, zwłaszcza, że Cleverly toczył sparingi z takimi gwiazdami jak na przykład Joe Calzaghe - dodaje popularny "Cygan", który kibicom radzi raczej "zaciskać paznokcie i liczyć na szczęście."

- Między linami zawsze może się coś wydarzyć - może Cleverly załapie kontuzję, może okaże się, że będzie potrzebny rewanż, przed którym Kuziemski będzie miał więcej czasu na przygotowania - kończy Kostecki.

Na Time Squere pokażą walkę Kuziemski - Cleverly  ?

Więcej o: