Boks. Walka Kuziemski - Cleverly na Times Square

Aleksy Kuziemski, który dziś wieczorem zmierzy się z Nathanem Cleverlym o tytuł mistrza świata federacji WBO w wadze półciężkiej, uważa, że stać go na niespodziankę. Podobnie jak marcowa konfrontacja Witalija Kliczki z Odlanierem Solisem, sobotnia walka zostanie pokazana na Times Square, najbardziej obleganym przez zwiedzających miejscu Nowego Jorku.

34-letni pięściarz z Białegostoku propozycję walki z dziesięć lat młodszym rywalem otrzymał zaledwie kilkadziesiąt godzin temu. Polak zapewnia, że trenował od dwóch tygodni i może pokusić się o zwycięstwo.

Pojedynek o pas WBO odbędzie się w londyńskiej O2 Arenie. Prawa do jego transmisji w Stanach Zjednoczonych wykupił amerykańska stacja Epix, która swoje walki pokazuje między innymi na telebimach w najbardziej atrakcyjnych punktach turystycznych. Podobnie jak marcowa konfrontacja Witalija Kliczki z Odlanierem Solisem, walka Kuziemskiego z Cleverlym zostanie pokazana na Times Square, najbardziej obleganym przez zwiedzających miejscu Nowego Jorku.

Polski pięściarz zdaje się wierzyć w wygraną i chce wykorzystać wielką, niespodziewaną okazję. - Od dwóch tygodni ciężko trenowałem. Boks jest nieprzewidywalny i nie możemy powiedzieć jak zakończy się nasza walka, ale zwycięstwo byłoby spełnieniem moich marzeń. Według mnie pojedynek potoczy się na pełnym dystansie - powiedział Polak, dodając przy okazji, że jego wzorem do naśladowania zawsze był inny Brytyjczyk, Lennox Lewis. - On był bardzo inteligentnym pięściarzem. Będę starał się walczyć w ten sposób - mówi zawodnik promowany obecnie przez Dariusza Snarskiego.

Kuziemski to ostatni polski medalista mistrzostw świata w boksie amatorskim. W 2005 roku po Igrzyskach Olimpijskich w Atenach rozpoczął zawodową karierę w grupie Universum, gdzie przed laty boksował Dariusz Michalczewski. Dzięki wygranym nad tak znanymi pięściarzami jak Enad Licina, Peter Venancio czy Mahamed Aripgadzhiev (srebrny medalista olimpijski z Aten), Kuziemski zapewnił sobie w sierpniu 2009 roku pojedynek o wakujący tytuł z. Jurgenem Brahmerem. Pomimo dzielnej postawy, Aleksy przegrał wówczas przed czasem w jedenastej rundzie.

Poza brązowym medalem mistrzostw świata (2003), Kuziemski ma na swoim koncie również brązowy medal mistrzostw Europy (2004).

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: