Boks. Cleverly o Kuziemskim: Widziałem jedną jego walkę

- Kuziemski to na pewno nie jest słaby rywal, na tym poziomie nie ma już słabych pięściarzy. Z każdym trzeba się liczyć, a Kuziemski ma na koncie kilka cennych zwycięstw - mówi Nathan Cleverly przed zaplanowaną na dzisiejszy wieczór walką o mistrzostwo świata WBO wagi półciężkiej z Aleksym Kuziemskim.

Walijczyk, któremu w przeciągu 48 godzin dwukrotnie zmieniono oponenta, przyznaje, że nie miał zbyt wiele czasu, żeby przygotować się do starcia z Polakiem, ale udało mu się zobaczyć jedną walkę z jego udziałem.

- Widziałem jedną walkę Kuziemskiego, jego pojedynek z Jurgenem Braehmerem. Wtedy jeszcze miałem walczyć z Niemcem i to na niego bardziej zwracałem uwagę, ale przy okazji obejrzałem sobie Kuziemskiego. Wiem mniej więcej czego się po nim spodziewać, nie podchodzę do walki na ślepo. Na pewno w ringu wszystko zostanie zweryfikowane, ale ja jestem gotowy na wojnę - zapowiada Walijczyk, który w środę został bez walki mianowany mistrzem świata po tym jak federacja WBO odebrała tytuł Braehmerowi, który z boju z Cleverlym się wycofał.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: