Boks. Aleksy Kuziemski będzie walczył, bo rywal jest zbyt ciężki?

- Bellew nie ma limitu wagi i jeśli do jutra go nie osiągnie, to jego miejsce zajmie Aleksy Kuziemski. Jest 80 proc. szans na pojedynek Cleverly - Kuziemski - informuje sędzia bokserski Zbigniew Łagosz, który pomaga przy kontraktacji pojedynku.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

Jak twierdzi sędzia bokserski Łagosz walka wciąż nie jest pewna, ale szanse Polaka na zastąpienie Tony'ego Bellewa (15-0, 10 KO) są bardzo wysokie. W sobotę Nathan Cleverly ma bronić tytułu mistrza świata federacji WBO w wadze półciężkiej (pełnoprawnym mistrzem jest zaledwie od kilkunastu godzin). Walka Brytyjczyka ma odbyć się w obiekcie O2 Arena w Londynie.

Pierwotnie to Cleverly miał walczyć o pas WBO z mistrzem tej organizacji Jueregenem Braehmerem, (36-2, 29 KO) jednak Niemiec kilkadziesiąt godzin temu wycofał się z pojedynku. Włodarze WBO stracili cierpliwość do zawodnika grupy Universum, który w podobny sposób odwołał już czwartą walkę z rzędu (!) i tytuł przyznali 24-letniemu Brytyjczykowi. W tym momencie rozpoczęły się gorączkowe poszukiwania przeciwnika dla zawodnika należącego do stajni promotora Franka Warrena. Na walkę zgodził się zajmujący 14. lokatę w rankingu WBO Tony Bellew. Dziś, jak gdyby nigdy nic, odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca starcie Cleverly'ego z jego rodakiem.

Zdaniem Zbigniewa Łagosza, 28-letni Bellew może jednak nie dostąpić zaszczytu walki o tytuł. Powód? Zbyt duża waga.

- Dziś rzeczywiście odbyła się konferencja prasowa i jako oponent Cleverly'ego na sobotnią walkę przedstawiony był Bellew. Tak jest do tej chwili. Jednak Bellew nie ma limitu wagi i jeśli do jutra go nie osiągnie, to jego miejsce zajmie Aleksy Kuziemski. W chwili obecnej ekipa z Darkiem Snarskim (promotorem Kuziemskiego, przyp. red.) jedzie na lotnisko. O 20 mają wylot. Jest 80% szans na pojedynek Cleverly - Kuziemski - informuje Łagosz. Kuziemski w rankingu WBO klasyfikowany jest na 11. pozycji.

Bardzo możliwe zatem, że 34-letni Kuziemski (ostatni polski medalista amatorskich mistrzostw świata - brąz w 2003 roku) po raz drugi w karierze będzie walczył o pas mistrza świata prestiżowej federacji i po raz drugi stawką jego walki będzie tytuł WBO. Za pierwszym razem, w sierpniu 2009 roku Polakowi nie powiodło się i przegrał przez techniczny nokaut w 11. rundzie z Braehmerem, wówczas jego kolegą z Universum.

Więcej przeczytasz w serwisie Bokser.org ?

Więcej o: