Boks. Bracia Kliczko przedłużyli kontrakt z telewizją RTL

Witalij Kliczko (42-2, 39 KO) poinformował, że wraz z bratem Władimirem (55-3, 49 KO) przedłużył na kolejne 5 walk kontrakt z niemiecką stacją telewizyjną RTL, dodając, że w związku z tym nie zamierza w najbliższym czasie kończyć sportowej kariery.

- W ostatnich latach ludzie często pytali mnie, kiedy zakończę sportową karierę - przypomniał najbliższy rywal Tomasza Adamka. - W tym roku skończę 40 lat i czuję, że powoli zbliżam się do mety. Ale o tym, kiedy faktycznie zakończę z boksem nie wie dzisiaj nikt. Raczej nie stanie się to teraz, skoro właśnie wraz z bratem przedłużyliśmy o kolejne 5 walk umowę ze stacją telewizyjną, która transmituje nasze występy - powiedział Kliczko.

Dodajmy, że dotychczasowa umowa (podpisana w 2010 roku) również obejmowała 5 walk i była szacowana na 15 mln Euro. Zamknie ją pojedynek Władimira z Davidem Haye (25-1, 23 KO), który odbędzie się 2 lipca w Hamburgu. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że ukraińscy bracia wychodzą do ringu średnio cztery razy w roku, możemy teoretycznie oszacować, że Witalij nie zakończy zawodowej kariery przed końcem 2012 r.

Więcej w serwisie www.bokser.org ?

Więcej o: