Antonio Margarito zakończy karierę?

Robert Garcia, trener trzykrotnego mistrza świata wagi półśredniej Antonio Margarito, potwierdził w rozmowie z amerykańską prasą, że stan zdrowia Meksykanina wciąż nie pozwala mu wrócić do pełnych treningów, a kontuzja odniesiona w pojedynku z Mannym Pacquiao prawdopodobnie zmusi Margarito do zawieszenia rękawic na kołku.

"Tony" po dotkliwym dwunastorundowym laniu, jakie zafundował mu w listopadzie Pacquiao, potrzebował operacji rekonstrukcji kości oczodołów, a jego nerwy wzrokowe bardzo poważnie ucierpiały. Wszystkie zabiegi można było przeprowadzić dopiero kilka dni po ostatnim gongu, kiedy z twarzy Margarito zeszła opuchlizna.

- W tym tygodniu Antonio ma kolejną konsultację u specjalisty, ale on już jest gotowy na zakończenie kariery. Jeśli usłyszy, że nie może już boksować, nie będzie załamany. Jest przygotowany na takie słowa, chociaż chciałby jeszcze móc zaboksować - stwierdził Garcia.

- Powiedziałem mu, że jego walka z Pacquiao pozwoliła mu zarobić mnóstwo pieniędzy. Teraz trzeba je mądrze zainwestować, kupić nieruchomości i spróbować utrzymywać się z tego do końca życia. Zawsze doradzam swoim pięściarzom, by nie skończyli na ulicy wraz z dniem, kiedy skończą z boksowaniem - dodał ceniony szkoleniowiec.

Nawet w Kazachstanie Kliczko - Haye ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.