Boks. Paweł Wolak zawalczy 15 lipca

Paweł Wolak (29-1, 19 KO) swoją kolejną zawodowa walkę stoczy 15 lipca na gali w Nowym Jorku, w słynnym Roseland Ballroom. Pojedynek "Wściekłego Byka" będzie pokazywanej na żywo w niekodowanej i bardzo popularnej za oceanem telewizji ESPN. Tak jak wcześniej spekulowano, rywalem Polaka będzie znany polskim kibicom Delvin Rodriguez (25-5-2, 14 KO).

- Rodriguez będzie chciał mi zabrać moje wysokie miejsca w rankingach światowych federacji. To jest normalne, a ja się tego nie boję. Moim celem jest walka o mistrzostwo świata. Pojedynek z Delvinem na pewno będzie bardzo widowiskowy, a ja nie mogę się zastać, muszę boksować. Będzie to zapewne dla mnie świetna okazja aby się pokazać większej publiczności w telewizji ESPN. Chcę żeby ludzie mnie zobaczyli, żeby spodobał im się mój styl walki - powiedział zawsze idący do przodu "Wściekły Byk".

Delvin Rodriguez w listopadzie 2009 w Ełku stoczył prawdziwą wojnę z Rafałem Jackiewiczem (38-9-1, 19 KO). Wtedy pięściarze bili się w eliminacyjnym pojedynku do tronu IBF wagi półśredniej. Rafał wygrał wówczas jak najbardziej zasłużenie na punkty, ale miał wątpliwą przyjemność przekonania się o sile ciosu Rodrigueza, który o mały włos nie znokautował "Wojownika" w szóstej rundzie. Jackiewicz był liczony i ledwo co dotrwał do gongu na przerwę. Pojedynek z "Wściekłym Bykiem" zapewne będzie równie emocjonujący.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: