Boks. Kostecki zmierzy się z byłym rywalem "Tigera"

Były rywal Dariusza Michalczewskiego w walce o pas czempiona WBO wagi półciężkiej Alejandro Lakatos będzie przeciwnikiem Dawida Kosteckiego podczas gali boksu zawodowego "Wojak Boxing Night" zaplanowanej na 25 czerwca w Rzeszowie.

Popularny "Cygan" pierwotnie zmierzyć się miał 4 czerwca w Atlantic City z mistrzem świata dwóch kategorii wagowych Zsoltem Erdeiem, ale z powodów finansowych do pojedynku ostatecznie nie dojdzie. - Jestem profesjonalistą, nie myśleliście chyba, że będę płakał! - skomentował w rozmowie z ringpolska.pl fiasko negocjacji w sprawie starcia z utytułowanym Węgrem Kostecki, dodając: - Lakatos to zawodnik, który zawsze walczy o wygraną, ma dobrą obronę i w ringu cały czas idzie do przodu. W Rzeszowie damy świetny show!

Alejandro Lakatos w swojej karierze o tytuł czempiona globu walczył dwukrotnie - po porażce przez nokaut z Michalczewskim w 2001 roku, ponownie spróbował swoich sił w mistrzowskiej potyczce trzy lata później, ulegając na punkty Erdeiowi.

Oprócz Dawida Kosteckiego na gali w Rzeszowie wystąpi najprawdopodobniej również młodzieżowy mistrz świata WBC wagi ciężkiej Andrzej Wawrzyk. Możliwy jest także udział wracającego na ring po prawie dwuletniej przerwie Artura Szpilki.

Więcej na Ringpolska.pl  ?

Więcej o: