Pięciu bokserów złapanych na marihuanie

W organizmach aż pięciu zawodników, w tym cieszącego się dużą popularnością Tommy Zbikowskiego, biorących udział w sobotniej gali boksu w amerykańskim Thackerville, wykryto podczas rutynowych badań antydopingowych obecność marihuany. Wszystkim przyłapanym grozi kara zawieszenia w startach.

Rzetelność przeprowadzonych testów podważa Mike Joyce - prawnik mającego polskie korzenie Zbikowskiego, który swoją bokserską pasję łączy z profesjonalnym uprawianiem futbolu amerykańskiego w lidze NFL.

- Chcemy wysłać Tommy'ego do niezależnego laboratorium, zdecydowanie zamierzamy złożyć protest. To szokujące, że wyniki badań na obecność marihuany aż tylu zawodników były pozytywne. Nigdy wcześniej na żadnej gali bokserskiej nie spotkałem się z taką liczbą pozytywnych testów - mówi Joyce.

- Tommy był jako futbolista sprawdzany setki razy, zarówno w college'u jak i na zawodowstwie i nigdy nic nie wykryto. Nigdy! - podkreśla reprezentant Zbikowskiego.

Tommy Zbikowski, reprezentujący barwy drużyny Baltimore Ravens, na zawodowych ringach stoczył do tej pory cztery zwycięskie walki, trzykrotnie wygrywając przez nokaut.

Więcej o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: