Boks. Haye: "Może Kliczko zrezygnuje z walki z Adamkiem..."

Szykujący się do zaplanowanej na 2 lipca walki z czempionem WBO i IBF wagi ciężkiej Władimirem Kliczką mistrz WBA David Haye ma nadzieję, że wkrótce po tym, jak rozprawi się już z młodszym z braci Kliczko, szybko zakontraktuje pojedynek ze starszym z Ukraińców, niwecząc przy okazji mistrzowskie plany Tomasza Adamka.

Adamek z Witalijem Kliczką zmierzyć ma się 10 września we Wrocławiu, jednak nie jest tajemnicą, że w przypadku ewentualnej wygranej "Hayemakera" z Władimirem, cały bokserski świat w pierwszej kolejności będzie chciał zobaczyć Witalija próbującego zrewanżować się Anglikowi za porażkę brata.

- Jeśli dostanę walkę z obydwoma Kliczkami, obu zdemoluję. Może Witalij zrezygnuje z walki z Adamkiem, gdy już skończy rozpaczać po tym, co zrobię Władimirowi. Może starszy braciszek stanie do walki, kierowany chęcią rodzinnej zemsty - mówi Haye, dodając: - Widzę dla siebie tylko dwa wyzwania, są nimi bracia Kliczko, zamierzam wyeliminować ich obu!

Warto przypomnieć, że klauzula o "braterskim rewanżu" to stały element kontraktów, jakie przedstawiają do podpisania swoim oponentom Kliczkowie.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: