Boks. Helenius: To zaszczyt być wymienianym obok Kliczki i Adamka

Mierzący 200 cm fiński pięściarz wagi ciężkiej Robert Helenius po ostatnim efektownym zwycięstwie nad Samuelem Peterem został umieszczony w czołówkach niemal wszystkich prestiżowych rankingów prowadzonych przez amerykańskich dziennikarzy sportowych oraz największe bokserskie federacje. Najbardziej doceniła Fina organizacja WBO.

Bokser grupy Sauerland Event znalazł się w jej najnowszym zestawieniu na drugiej pozycji, ustępując miejsca tylko Tomaszowi Adamkowi.

- To niesamowite, że zaszedłem już tak daleko w rankingach. Być wymienianym obok takich nazwisk jak Kliczko, Adamek czy Powietkin to dla mnie zaszczyt. Na pewno nie zamierzam na tym poprzestać i dalej będę ciężko pracował, aby stać się jeszcze lepszym zawodnikiem - mówi Helenius.

- Pas WBO posiada Władymir Kliczko. Adamek odpada, bo walczy we wrześniu w Witalijem. Być może federacja wyznaczy mnie do pojedynku z młodszym Kliczką. Wtedy zrobi się naprawdę ciekawie - dodaje Fin, który w swoim najbliższym pojedynku ma skrzyżować rękawice z byłym czempionem wagi ciężkiej, kolegą Adamka ze stajni Main Events - Sergiejem Liachowiczem.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: