Boks. Mormeck kolejnym rywalem Dimitrenki

Były mistrz świata w kategorii junior ciężkiej Jean Marc Mormeck został wyznaczony przez federację EBU na oficjalnego pretendenta do starcia o tytuł mistrza Europy w kategorii ciężkiej, który należy obecnie do Aleksandra Dimitrenki. 38-letni Francuz w najcięższej z kategorii stoczył już trzy pojedynki. W ostatnim z nich pokonał na punkty Timura Ibragimowa.

Promotorom Dimitrenki i Mormecka EBU daje czas do 26 czerwca, aby porozumieli się w sprawie organizacji pojedynku. Jeśli nie dojdą do konsensusu, wówczas federacji zarządzi przetarg na walkę. W ostatnim czasie 28-letni Dimitrenko wyraził chęć spróbowania swoich sił w konfrontacji z Witalijem Kliczką, mistrzem świata federacji WBC. Nazwisko Mormecka pojawiało się natomiast w licznych spekulacjach na temat pojedynku z Aleksandrem Powietkinem o tymczasowy tytuł organizacji WBA.

Tytuł mistrza Europy Dimitrenko zdobył w lipcu 2010 roku, kiedy to znokautował przeciętnego Jarosława Zaworotnego. 26 marca bieżącego roku udanie obronił swoje trofeum, zwyciężając przez nokaut w 12. rundzie Alberta Sosnowskiego.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.