Boks. Dawid Kostecki stanie przed życiową szansą w USA?

Istnieje spora szansa, że 4 czerwca na gali boksu w Atlantic City, której głównym wydarzeniem będzie półfinał wielkiego turnieju "Super Six" z udziałem Carla Frocha i Glena Johnsona, Dawid Kostecki stoczy swoją najważniejszą walkę w zawodowej karierze, krzyżując rękawice z byłym mistrzem świata wag półciężkiej i junior ciężkiej niepokonanym Zsoltem Erdeiem. Stawką pojedynku miałaby być druga pozycja w rankingu kategorii półciężkiej federacji IBF.

- Dawid od dawna czekał na swoją wielką walkę i mamy nadzieję, że wreszcie przyjdzie jego czas. Zsolt Erdei to klasowy rywal, ale jest w zasięgu Dawida - mówi promotor popularnego "Cygana" Andrzej Wasilewski. - Smaczku pojedynkowi dodawałby fakt, że galę z Atlantic City pokaże około 70 telewizji z całego świata. To może być przełomowy występ w karierze Dawida.

- Aktualnie na temat konfrontacji Dawida z Erdeiem prowadzimy zaawansowane negocjacje, a ich powodzenie zależy głównie od tego, czy polskie telewizje gotowe będą zapłacić odpowiednie pieniądze za prawa do transmisji walki - dodaje Wasilewski.

Więcej o boksie na Ringpolska.pl?

Więcej o: