Boks. Kliczko wyklucza rewanż z Solisem

19 marca w Kolonii mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC Witalij Kliczko pokonał w pierwszej rundzie, w dosyć nietypowych okolicznościach, obowiązkowego pretendenta do dzierżonego przez siebie tytułu Odlaniera Solisa. Kubańczyk, który w marcowym pojedynku nabawił się kontuzji kolana, zażądał niedawno rewanżu, podważając przy okazji bokserską klasę swojego wielkiego przeciwnika.

- Zobaczyłem, jak łatwo można pokonać Witalija - gdyby nie kontuzja, wygrałbym ten pojedynek. Kliczko to bokserskie zero, byłem zdumiony, że jest tak słabym pięściarzem - mówił Solis.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Ukrainiec pozostanie głuchy na prowokacje kubańskiego challengera i nie rozważa możliwości ponownego wyjścia z nim do ringu.

- Odlanier powinien teraz martwić się przede wszystkim o to, by powrócić do formy. Solis jest już dla mnie przeszłością, moja kariera idzie dalej - oświadczył dziś Witalij Kliczko, który we wrześniu, najprawdopodobniej we Wrocławiu, skrzyżować ma rękawice z Tomaszem Adamkiem.

Więcej na Ringpolska.pl  ?

Więcej o: