Boks. Solis chce rewanżu w październiku

- Sugeruję, że ponownie moglibyśmy spotkać się w Kolonii, oferując darmowe bilety tym, którzy wykupili je na nasz pierwszy pojedynek. Wydali oni mnóstwo pieniędzy aby zobaczyć wielką bitwę. Dokładnie to im chcę dać, jeśli tylko okaże się, że Witalij ma jaja aby ze mną powtórnie walczyć - powiedział Odlanier Solis, który chce rewanżu już w październiku.

Odlanier Solis (17-1, 12 KO) czeka obecnie w szpitalu w niemieckim Bad Griesbach na drugą operację kolana. Wieści płynące z jego obozu są dość optymistyczne. Kubańczyk po wyjściu ze szpitala chce wrócić do treningów, i planuje już walkę rewanżową o mistrzostwo świata WBC wagi ciężkiej z Witalijem Kliczką (42-2, 39 KO). Przypomnijmy, że walka ciężkich z 19 kwietnia zakończyła się już w pierwszej rundzie. Z perspektywy czasu, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem tamtych wydarzeń wydaje się, że Kubańczyk padając po knockdownie uszkodził swoje kolano.

Solis będąc w szpitalu bardzo dba o to aby nie przytyć, zrezygnował nawet z urodzinowego sernika, który dostał od obsługi szpitala. Zgodnie z zapewnieniami dr Heinza-Jurgena Eichorna, pięściarz już 20 kwietnia ma wrócić do Miami, gdzie rozpocznie rehabilitację i zacznie powoli trenować. Jego zdaniem, Solis będzie gotowy do walki w okolicy października.

Przypomnijmy, że to właśnie Witalij Kliczko ma być najprawdopodobniej przeciwnikiem naszego Tomasza Adamka (43-1, 28 KO) na jesiennej gali w Polsce. Czy z "Góralem" zawalczy Witalij czy jego brat Władimir, zostanie ostatecznie zadecydowane na 3 miesiące przed walką z Adamkiem. Już teraz jednak Władimir jest przymierzany do Davida Haye'a, a starszy brat Witalij do Adamka. Solis zapewne nie przepuści okazji, aby popsuć Polakowi plany, szanse na szybki rewanż ma jednak bardzo małe.

Więcej w serwisie bokser.org ?

Więcej o: