Boks. Wolak: Chcę przywieźć mistrzowski pas do Polski!

- Czuję się znakomicie, chcę jego pasa, chcę jego tytułu! Chcę przywieźć mistrzowski pas do Polski, ta myśl dodaje mi sił - mówi Paweł Wolak, który jest najpoważniejszym kandydatem na kolejnego rywala czempiona wagi junior średniej federacji WBO Siergieja Dzinziruka. O otwierającej się przed "Polskim Wściekłym Bykiem" mistrzowskiej szansie poinformował wczoraj znany serwis pięściarski boxingscene.com.

Obok Wolaka, który w swoim ostatnim ringowym występie w świetnym stylu pokonał byłego mistrza świata Yuri Foremana, w gronie potencjalnych przeciwników Dzinziruka początkowo wymieniani byli jeszcze Miguel Cotto i Vanes Martirosyan, jednak później obie te kandydatury zostały odrzucone.

- Czekam teraz tylko na zielone światło i jestem gotów na walkę! - zapewnia Wolak. - Mam nadzieję, że wybór padnie na mnie, a [promotor] Bob Arum i grupa Top Rank dojdą do porozumienia z promującym Dzinziruka Gary Shawem.

29-letni Paweł Wolak na zawodowych ringach stoczył do tej pory 30 walk, z których wygrał 29, w tym 19 przez nokaut. Starcie z Dzinzirukiem byłoby dla urodzonego w Polsce, ale od młodych lat mieszkającego w USA, pięściarza pierwszym w zawodowej karierze pojedynkiem o tytuł mistrzowski.

Więcej na ringpolska.pl ?

Więcej o: