Boks. Były rywal Diablo: Palacios został oszukany

Mistrz świata federacji IBF w kategorii junior ciężkiej Steve Cunningham (24-2, 12 KO) zabrał głos w kwestii skandalicznego zdaniem zdecydowanej większości kibiców werdyktu w sobotniej walce o pas WBC pomiędzy Krzysztofem Włodarczykiem (45-2-1, 32 KO) i Francisco Palaciosem (20-1, 13 KO). Pięściarz napisał do Portorykańczyka na Facebooku.

Więcej bokserskich informacji znajdziesz na bokser.org ?

"Jest mi przykro, że obrabowali cię z tytułu. Te lalusie są znane z tego, że okradają niepokonanym bokserem rekordy. Ja miałem to szczęście, że miałem możliwość stoczenia rewanżu, w którym zrobiłem wszystko, aby zabić lalusia w ringu. Mam nadzieję, że tobie też się poszczęści i dostaniesz rewanż" - napisał Cunningham.

Włodarczyk walczył dwukrotnie z Cunninghamem o pas IBF. W pierwszym pojedynku, który miał miejsce w listopadzie 2006 roku Włodarczyk zwyciężył po niejednogłośnej decyzji sędziów. Arbiter, który widział wygraną Amerykanina punktował walkę aż 119:109. Werdykt wzbudził również mnóstwo kontrowersji. Pół roku później doszło do rewanżu. Po wyrównanym pojedynku zwyciężył tym razem Cunningham.

Izuagbe Ugonoh ? wygrał trzecią bokserską walkę

Więcej o: