Boks. Nokaut na Sosnowskim dał Dimitrience pewność siebie

Kilka dni temu Aleksander Dimitrenko obronił pas mistrza Europy w wadze ciężkiej, nokautując w 12. rundzie Alberta Sosnowskiego. Klaus-Peter Kohl, promotor 28-letniego pięściarza z niemieckiej grupy Universum zdradził, że kolejnym pojedynkiem "Saszy" będzie najprawdopodobniej starcie w dobrowolnej obronie tytułu federacji EBU. Kohl przekonuje, że w Dimitrence drzemią wielkie możliwości, które pięściarz prezentuje najlepiej wtedy, gdy w ringu jest rozluźniony.

- Jestem przekonany, że wspaniały nokaut pod koniec walki zniszczył psychiczną blokadę, jaką sam na siebie kiedyś narzucił Dimitrenko. Sasza odnalazł pewność siebie, która jest mu potrzebna do znalezienia się na szczycie. Po repertuarze ciosów, jakim dysponuje Sasza, można się przekonać jak wielki jest jego potencjał, kiedy tylko jest rozluźniony. Jaki jest jego najbliższy cel? Na razie nie mogę tego powiedzieć. Możemy teraz zorganizować dobrowolną obronę. Zobaczymy, jakie nadarzą się szanse - mówi Kohl.

Innymi pięściarzami Universum z czołówki światowej kategorii ciężkiej są świetnie rokujący Denis Bojcow i były mistrz świata federacji WBA Rusłan Czagajew. Ten pierwszy ostatnio zmagał się z kontuzjami, Czagajew zaś miał stanąć do walki z Davidem Haye'em, ale ten dogadał się w sprawie walki unifikacyjnej z Władimirem Kliczką.

- Operacje Denisa udały się. W maju lub w czerwcu Bojcow znów wyjdzie na ring. Dla mnie jest to najbardziej perspektywiczny bokser dla ery, która nastąpi po zakończeniu dominacji braci Kliczków. Denis jest nadzwyczaj silny mentalnie, nikogo się nie boi, strach jest mu obcy. Mógłby nawet wyjść na ring z jedną ręką przeciwko komukolwiek. Rusłan jest obowiązkowym pretendentem do walki z Davidem Haye'em. Ciekawi mnie, jaką WBA wyda decyzję odnośnie unifikacyjnej walki Haye-Kliczko. My tego tak nie zostawimy.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.